Kambariniai augalai - Ingos aistra, atsiradusi studijų metais

Kambariniai augalai - Ingos aistra, atsiradusi studijų metais
Publikuota 2023-08-27 Skaitė 57

Šiandien pas mus svečiuose Inga Bertė, nuolat žavinti mus savo įspūdingomis augalų nuotraukomis bei video filmukais socialiniuose tinkluose. Išties nuostabu tai, kaip Inga perteikia augalų pasaulį nuotraukose bei su kokia meile ir didžiule aistra domisi kambariniais augalais.

 

Inga, nemažai žmonių nuolat lekia, dirba, patiria stresą. Kiekvienas randa savus atsipalaidavimo būdus. Vienas iš Jūsų pomėgių ir atsipalaidavimo būdų yra kambarinių augalų auginimas ir priežiūra. Papasakokite, kokia veikla užsiemate, kada ir kaip susidomėjote augalais?

Šiuo metu mano pagrindinė veikla yra videografija, bet aistra augalams prasidėjo studijų metu. Studijavau kraštovaizdžio dizainą ir ten tikrai nemažai naujo atradau apie augalus. Tada palaipsniui atsirado vis daugiau kambarinių augalų, vienus keitė kiti, mažiau retus vis retesni.

 

Kokia buvo draugystės su augalais pradžia? Ar lengvai sekėsi juos auginti?

Augalų auginimo pradžioje tikrai pasitaikydavo visko, pavyzdžiui, kad nusipirkdavau augalą pagauta emocijos, visai nepasidomėjus jo priežiūra. Taip tikrai teko atsisveikinti ne su viena Kalatėja. Bet yra augalų, kuriuos auginu nuo pradžių pradžios iki šiol ir vis dar žaliuoja.

 

Kaip sekasi dabar? Ar dažnai tenka gelbėti mirštančius augalus? O galbūt visi kuo puikiausiai auga?

Dabar sakyčiau sukauptas jau nemažas bagažas žinių ir akis labiau išlavinta pastebėti, kad kažkas augalui nepatinka ar netinka ankstyvoje stadijoje. Žinoma, pasitaiko visko, kad ir visai nesenai įsigyta Cyathea australis, kuri numetė visus lapus. Bet viliuosi, kad dar ne pabaiga ir atsiaugins.

 

Ar prisirišate prie augalų? Ar jaučiate liūdesį, kai tenka atsisveikinti su augalais, kurių išgelbėti jau nepavyksta?

Žinoma, juk skiri laiką, energiją, grožiesi ir žaviesi, o nepavykus - liūdi. Daugiau žinoma tai galioja seniau turimiems augalams. Jau senokai su niekuo iš senbūvių neteko atsisveikint.

 

Ar kada skaičiavote, kiek augalų rūšių turite? Kiek jų pas jus?

Dabar pat suskaičiavau 61 skirtingą augalo rūšį.

 

Kaip Jūsų šeimos nariai reaguoja į Jūsų pomėgį auginti kambarinius augalus? Ar nesulaukiate pastabų, kad augalų jau per daug?

Teigiamai, nes kambariniai augalai namuose kuria ne tik vizualinį jaukumą, bet teigiamai veikia ir mūsų psichiką bei kūną, drėkina patalpų orą, gerina psichinę savijautą, ypač šaltuoju metų laiku, kai už lango niūru ir tamsu.

 

Ar Jūsų šeimoje tik Jūs domitės augalais? O gal šia aistra jau pavyko užkrėsti ir namiškius?

Mūsų šeimoje kambariniais augalais aktyviai domiuosi tik aš, bet apskritai visi esame gyvosios gamtos mylėtojai ir domimės tiek gyvūnais, tiek augmenija.

 

Ar augalus bei vazonus derinate prie interjero? O gal tiesiog spontaniškai perkate patikusius augalus?

Augalų prie interjero nederinu, nors natūraliai jie puikiai į jį įsilieja. Augalus perku pagal estetinį savo pajautimą, kartais patraukia lapų forma, kartais spalva ar faktūra. Tuo ir smagus augalų pasaulis, kad jame nerasime matyt nei vieno visiškai identiško atitikmens. O štai vazonus stengiuosi rinktis derančius prie interjero, norisi, kad jie būtų neužgožiantys pačio augalo, o tik jį papildantys.

 

Perkate augalus internetinėse parduotuvėse ar labiau mėgstate fizines parduotuves, kur galite augalus gyvai apžiūrėti ir pačiupinėti?

Augalo fizinėje parduotuvėje jau tikrai labai seniai nepirkau, bet tai lemia ir specializuotų parduotuvių nebuvimas mano mieste. Didžiaisiais prekybos centrais nepasitikiu, nors kartais jie ir turi ką pasiūlyti, nes esu begale kartų juose mačiusi jau sergančių ar kenkėjų turinčių augalų. Didžioji augalų dalis pirkti internetinėse parduotuvėse ar iš fizinių asmenų.

 

Ar dar planuojate nuolat didinti savo augalų kolekciją? O gal manote, kad jau ižteks?

Kadangi norų sąrašas vis pasipildo, manau, kad kolekcija dar plėsis.

 

https://bertysvideography.lt

Rašyk
Skambink