Sansevjera - kambarinė gėlė, kurią auginti itin paprasta

Publikuota 2020-08-13

Sansevjera – daugiau kaip 70 įvairiausių rūšių turintis augalas. Jau daugybę metų ši namuose auginama gėlė vadinama pačiais įvairiausiais vardais – karduote, lydekos uodega, gegužėle, afrikinė kanape, leopardo lelija, gyvatės augalu, uošvės arba velnio liežuviu. Pagal fengšui mokymą sakoma, kad sansevjeros neša laimę ir sėkmę, nes auga aukštyn, t.y. stiebiasi į dangų. Kai kas teigia, kad auginti sansevjerą labai verta šeimose, kurios turi vaikų, nes tai padeda išvengti šiurkštumo ir brutalumo. Sansevjerų lapai stori, kieti ir tvirti, tad tikėtina, jog jų negrauš ir Jūsų augintiniai.

Sansevjerų priežiūra yra labai paprasta, jos yra nereiklios ir ištvermingos, todėl augalų mylėtojų yra vertinamos jau daugybę metų. Šie augalai yra atsparūs sausam orui ir dulkėms. Nemėgsta vėsaus ir drėgno oro, yra nereiklios dirvožemiui, puikiai auga sausoje ir šviesioje vietoje. Šiltas, sausas oras, net vieta prie pat radiatoriaus joms puikiai tiks. Vasaros metu reikia leisti žemei išdžiūti ir tik tada palaistyti. Persodinti kasmet nėra būtina. Pakanka tai daryti kas 2-3 metus. Rekomenduojama augalą persodinti kuomet šaknys nebetelpa vazone. Žemei sansevjeros nėra reiklios, joms patinka paprasti mišiniai – lapinės, velėninės, kompostinės, durpinės žemės ir smėlio mišinys. Vazonų nereikia labai gilių, bet svarbu, kad jie būtų platūs, kad juose galėtų laisvai vystytis šakniastiebis ir laisvai augtų dukteriniai augalai.

Namuose auginamų sansevjerų dažniausiai nepuola nei kenkėjai, nei ligos. Dažniausia problema – pūvančios šaknys. Šaknys pradeda pūti, jei augalas yra perlaistomas ar laikomas labai drėgnoje patalpoje. Pastebėjus, kad lapai vysta, augalas linksta, reikėtų kuo skubiau persodinti į sausą substratą. Būtina įsidėmėti, kad sansevjeroms ypač svarbus geras drenažas vazone. Padėkle jokiu būdu negalima palikti vandens. Augalą palaisčius, galima ramia širdimi vykti atostogauti, nes 1-2 savaites augalas tikrai neperdžiūs. Priešingai, greičiausiai grįžę rasite naujų ugliukų ir laimingą augalą.

Sakoma, kad geriausia sansevjerą laikyti ant rytinės, vakarinės arba šiaurinės palangės bet kuriuo metų laiku. Žiemą patartina laikyti pietinėje pusėje, tačiau pavasarį ir vasarą reikia vengti per didelės kaitros.